Skip Navigation Links
32nd Finals
Participating Teams
AO THIRAS
Eurosped ALMELO
Hapoel KFAR SABA
Jedinstvo STARA PAZOVA
KV Drita GJILAN
LP SALO
Luka BAR
Mladost ZAGREB
Nova KBM Branik MARIBOR
Rote Raben VILSBIBURG
SF PARIS Saint Cloud
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO
VC Tirol INNSBRUCK
VDK GENT Dames
VFM FRANCHES-MONTAGNES
VK UP OLOMOUC
16th Finals
Participating Teams
Allianz MTV STUTTGART
BEZIERS VB
Budowlani ŁÓDŹ
C.S.M. TARGOVISTE
Calcit LJUBLJANA
Dinamo KAZAN
Galatasaray ISTANBUL
Hapoel KFAR SABA
HPK HÄMEENLINNA
Jedinstvo STARA PAZOVA
Khimik YUZHNY
KOHILA VC
Linamar - BÉKÉSCSABAI RSE
LP SALO
Luka BAR
Maccabi XT HAIFA
Maritza PLOVDIV
Nova KBM Branik MARIBOR
Pomì CASALMAGGIORE
TS Volley DUEDINGEN
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO
VFM FRANCHES-MONTAGNES
VK UP OLOMOUC
ZOK Bimal-Jedinstvo BRČKO
8th Finals
Participating Teams
Agel PROSTEJOV
Allianz MTV STUTTGART
BEZIERS VB
Budowlani ŁÓDŹ
Dinamo KAZAN
Galatasaray ISTANBUL
HPK HÄMEENLINNA
Khimik YUZHNY
Linamar - BÉKÉSCSABAI RSE
Minchanka MINSK
Nova KBM Branik MARIBOR
Pomì CASALMAGGIORE
RC CANNES
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO
Vizura BEOGRAD
ZOK Bimal-Jedinstvo BRČKO
4th Finals
Participating Teams
Allianz MTV STUTTGART
Budowlani ŁÓDŹ
Dinamo KAZAN
Galatasaray ISTANBUL
Linamar - BÉKÉSCSABAI RSE
Pomì CASALMAGGIORE
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO
Vizura BEOGRAD
32nd Finals
Away Matches

1-402 KV Drita GJILAN 0
VFM FRANCHES-MONTAGNES 3
1-404 Luka BAR 3
VC Tirol INNSBRUCK 1
1-406 VK UP OLOMOUC 3
Eurosped ALMELO 0
1-408 Jedinstvo STARA PAZOVA 3
Rote Raben VILSBIBURG 0
1-410 VDK GENT Dames 0
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO 3
1-412 LP SALO 3
Mladost ZAGREB 0
1-414 Nova KBM Branik MARIBOR 3
SF PARIS Saint Cloud 1
1-416 AO THIRAS 2
Hapoel KFAR SABA 3
16th Finals
Away Matches

2-402 HPK HÄMEENLINNA 3
LP SALO 0
2-404 Maritza PLOVDIV 3
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO 2
2-406 Linamar - BÉKÉSCSABAI RSE 3
Jedinstvo STARA PAZOVA 2
2-408 Maccabi XT HAIFA 0
Pomì CASALMAGGIORE 3
2-410 Calcit LJUBLJANA 0
Nova KBM Branik MARIBOR 3
2-412 ZOK Bimal-Jedinstvo BRČKO 3
Hapoel KFAR SABA 1
2-414 KOHILA VC 0
Allianz MTV STUTTGART 3
2-416 Khimik YUZHNY 3
C.S.M. TARGOVISTE 2
2-418 Galatasaray ISTANBUL 3
VFM FRANCHES-MONTAGNES 0
2-420 Dinamo KAZAN 3
VK UP OLOMOUC 0
2-422 Budowlani ŁÓDŹ 3
Luka BAR 0
2-424 BEZIERS VB 3
TS Volley DUEDINGEN 0
8th Finals
Away Matches

3-402 BEZIERS VB 1
Linamar - BÉKÉSCSABAI RSE 3
3-404 Minchanka MINSK 3
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO 2
3-406 HPK HÄMEENLINNA 2
Pomì CASALMAGGIORE 3
3-408 Agel PROSTEJOV 2
Allianz MTV STUTTGART 3
3-410 Nova KBM Branik MARIBOR 3
Galatasaray ISTANBUL 2
3-412 RC CANNES 3
Budowlani ŁÓDŹ 2
3-414 ZOK Bimal-Jedinstvo BRČKO 0
Dinamo KAZAN 3
3-416 Vizura BEOGRAD 3
Khimik YUZHNY 2
4th Finals
Away Matches

4-402 Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO 3
Linamar - BÉKÉSCSABAI RSE 0
4-404 Pomì CASALMAGGIORE 3
Allianz MTV STUTTGART 0
4-406 Budowlani ŁÓDŹ 0
Galatasaray ISTANBUL 3
4-408 Vizura BEOGRAD 0
Dinamo KAZAN 3
32nd Finals
Status Teams
Qualified
VK UP OLOMOUC
Qualified
LP SALO
Qualified
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Qualified
Nova KBM Branik MARIBOR
Qualified
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO
Qualified
Hapoel KFAR SABA
Qualified
Jedinstvo STARA PAZOVA
Qualified
Luka BAR
Eliminated
VC Tirol INNSBRUCK
Eliminated
Rote Raben VILSBIBURG
Eliminated
AO THIRAS
Eliminated
SF PARIS Saint Cloud
Eliminated
VDK GENT Dames
Eliminated
Mladost ZAGREB
Eliminated
Eurosped ALMELO
Eliminated
KV Drita GJILAN

Detailed Standing
16th Finals
Status Teams
Qualified
Allianz MTV STUTTGART
Qualified
Pomì CASALMAGGIORE
Qualified
Budowlani ŁÓDŹ
Qualified
HPK HÄMEENLINNA
Qualified
Dinamo KAZAN
Qualified
Nova KBM Branik MARIBOR
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Qualified
BEZIERS VB
Qualified
Linamar - BÉKÉSCSABAI RSE
Qualified
Khimik YUZHNY
Qualified
ZOK Bimal-Jedinstvo BRČKO
Qualified
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO
Eliminated
Hapoel KFAR SABA
Eliminated
Maritza PLOVDIV
Eliminated
C.S.M. TARGOVISTE
Eliminated
Jedinstvo STARA PAZOVA
Eliminated
VFM FRANCHES-MONTAGNES
Eliminated
TS Volley DUEDINGEN
Eliminated
Calcit LJUBLJANA
Eliminated
VK UP OLOMOUC
Eliminated
KOHILA VC
Eliminated
Luka BAR
Eliminated
LP SALO
Eliminated
Maccabi XT HAIFA

Detailed Standing
8th Finals
Status Teams
Qualified
Dinamo KAZAN
Qualified
Allianz MTV STUTTGART
Qualified
Pomì CASALMAGGIORE
Qualified
Linamar - BÉKÉSCSABAI RSE
Qualified
Budowlani ŁÓDŹ
Qualified
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Vizura BEOGRAD
Eliminated
RC CANNES
Eliminated
Minchanka MINSK
Eliminated
Nova KBM Branik MARIBOR
Khimik YUZHNY
Eliminated
BEZIERS VB
Eliminated
HPK HÄMEENLINNA
Eliminated
Agel PROSTEJOV
Eliminated
ZOK Bimal-Jedinstvo BRČKO

Detailed Standing
4th Finals
Status Teams
Qualified
Dinamo KAZAN
Qualified
Galatasaray ISTANBUL
Qualified
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO
Qualified
Pomì CASALMAGGIORE
Eliminated
Allianz MTV STUTTGART
Eliminated
Linamar - BÉKÉSCSABAI RSE
Eliminated
Budowlani ŁÓDŹ
Eliminated
Vizura BEOGRAD

Detailed Standing
 
Latest News

Competition Overview
Main Phase
From 13/12/2016 to 16/03/2017
Final Phase
From 28/03/2017 to 15/04/2017

LiveScore
There are no matches appointed for today


Photogallery
15/04/17
F-406-Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO vs Dinamo KAZAN

Dream Team
MVP

DIOUF Valentina
Unet Yamamay BUSTO ARSIZIO

Downloads

Useful Documents
 Title 
2018 European Cups Calendar Download